لندینگ پیج یا صفحه فرود چیست؟ و بهینه سازی آن

لندینگ پیج

آیا شما هم اتفاق افتاده روی یک لینک کلیک کنید و داخل یه صفحه جذاب و عالی بروید؟ یا با جستجوی آنلاین داخل یه صفحه لندینگ پیج بروید؟

لندینگ پیج یا صفحه فرود (Landing page)، صفحاتی است که به صورت تک صفحه طراحی می شود، اصولا در روند بازاریابی و جذب مشتری بسیار تاثیر گذار است و شما می توانید به واسطه طراحی صفحه لندینگ پیج اطلاعاتی را جمع آوری کنید این کار باعث می شود در آینده میزان تاثیر گذاری کاربران به محصول یا خدمات خود را تحلیل کنید. تا آخر مقاله با تیم آژانس مهندسی موج دیجیتال همراه باشید.

کاربرد صفحه لندینگ پیچ.

قبل از هر چیز این را بدانید: لندینگ پیج به معنای نقطه ورود یک کاربر به وبسایت شماست. کلمه لندینگ بیشتر در بین خلبنان و دانشمندان علوم هوا و فضا استفاده میشود و به معنی جایی است که هواپیما در آنجا فرود می آید.

اولین بار که صفحه فرود یا لندینگ پیچ را شنیدم، فکر کردم تمامی صفحات وب سایت صفحات لندینگ پیج محسوب می شود، بعد از مطالعه دیدم کاملا اشتباه است! صفحه در دسته‌بندی «صفحات فرود» قرار گیرد،

که لینک دعوت به آن صفحه وارد شویم. هر مدل از آگهی تبلیغاتی گوگل باشد (جستجو، نمایش و غیره)، یک تبلیغات باهزینه در فیس‌بوک، اینستاگرام و غیره، یا یک تبلیغات ایمیلی باشد. برای اینکه یک صفحه به معنای واقعی در دنیای بازاریابی در دسته صفحات فرود طبقه‌بندی شود، باید انتقالاتی صورت پذیرد که باعث شود آن شخص وارد یک صفحه جدید دیگر شود.

اگر می خواهید شهرت و معرفی محصولات خود را بییشتر به کاربران معرفی کنید قبل از طراحی سایت از طراح بخواهید صفحه های لندینگ پیچ حرفه برای شما طراحی کنید که جزء دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی می باشد. البته طراحی سایت اصفهان به صورت حرفه‌ای این اصول را در طراحی سایت رعایت می کند.

معرفی صفحه های لندینگ پیج

1- صفحه فشار

این صفحه ها به دلیل اینکه کابران را تشویق به وارد کردن ایمیل می کنند صفحه فشار می گویند. خیلی از شما داخل صفحه های وب سایت می‌روید از شما ایمیل می‌خواهند، این کار باعث می شود که در آینده اطلاعات کاربران را داشته باشید و اگر جشنواره ، مسابقه، سمینار و… برگزار کردید اطلاع رسانی کنید.

2- صفحه فرود Click Through (کلیک کنید)

از صفحه زمانی استفاده می شود که وقتی کاربری کلیک کرد، به صفحه‌ای دیگر برود، هدف از این نوع صفحات کلیک کردن کاربر بر روی لینکی خاص و سپس هدایت آن به صفحه ای دیگر است و برای افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری استفاده می‌شود.

3- صفحه درباره ما

طراحی صفحه درباره ما باید به صورت جذاب باشد این صفحه به دلیل قرار گرفتن اطلاعات خودمان و اعتماد کابران بسیار حایز اهمیت است باید طبق اصول خاصی طراحی شود. طراحی سایت اصفهان در این زمینه بسیار اهمیت میدهد.

تاثیر لندینگ پیج بر سئو

برای مثال لندینگ پیج یک سایت فروشگاهی میتواند صفحه دسته بندی آن باشد، به این دلیل که همه محصولات آن فروشگاه در این صفحه قرار دارد و در اصل این لندینگ ، صفحه فروش آن فروشگاه محسوب میشود.
یا در یک سایت خدماتی و شرکتی، صفحه ای که در آن به معرفی خدمات و مزیت های خدمات خود پرداخته است لندینگ پیج آن به شما می‌آید. مثلا صفحه “طراحی سایت اصفهان” در سایت موج دیجیتال یک لندینگ پیج است.
البته مناسبت شب عید تخفیف بزرگ و جشنواره گذاشته اید و برای آن یک صفحه ایجاد میکنید و کاربران را به آنجا هدایت میکنید، این مدل لندینگ پیج ها را میتوان در سایت های بزرگ دید.

سئو سایت اصفهان برای تمامی صفحه های لندینگ پیج یه استراتژی خوب طراحی می کند تا شما بتوانید از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *